• EĞİTİMLERİ

  • 1996-2003   İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi
  • 2004-2005   İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Klinik Farmakoloji A.D. de asistan doktor
  • 2005-2010   19 Mayıs Üniversitesi Ortopedi ve Travmatoloji (Uzmanlık)

  İŞ DENEYİMLERİ

  • 2010-2012   Mardin Kızıltepe Devlet Hastanesi
  • 2012-2013   Manisa Özel Vefa Hastanesi ...
 • İş ve sosyal yaşamı zorlaştıran en büyük sağlık sorunlarından biri olan eklem ağrıları, pek çok nedene bağlı olarak ortaya çıkabiliyor. Kimi zaman ilaç kullanımı ile bazen de cerrahi müdahale ile sona erebilen eklem ağrıları için, uygun tedavinin planlanması hayati önem taşıyor. Hastanemiz Ortopedi ve Travmatoloji Uzmanı Op. Dr. Bülent Özgür Yazıcı, eklem ağrıları ve tedavileri hakkında bilgi verdi.

  Eklem ağrıları üç ana grupta incelenebilmektedir:

  1-Travmaya nedeniyle oluşan eklem ağrıları (Burkulmaya, incinme bağ ve tendon yaralanmalarına, meniskus yırtıklarına, kıkırdağın hasar görmesine bağlı olarak gelişen ağrılar ve kemik hasarıyla meydana gelen kırık çıkıklarda yaşanan ağrılar).

  2-Halk arasında “kireçlenme”...

 • Artroskopi, aslında artroskopik cerrahinin kısa adıdır. Bu işlem, artroskop denen cerrahi aleti eklem boşluğuna, ekleme yapılan bir santimetreden küçük cerrahi kesilerden sokarak, bu alet ile alınan görüntüleri bir ekranda izleyerek tanı ve tedavi amacıyla yapılan cerrahi işlemdir. Bu cerrahi sırasında diğer kesilerden özel cerrahi aletler ekleme sokularak farklı cerrahi işlemler yapılır. Tüm bu uygulamalar sırasında eklem boşluğu ekleme sokulan ince borulardan serum fizyolojik sıvısıyla sürekli olarak yıkanmaktadır.

  Eklem hastalıklarının cerrahi tedavisi nedeniyle klasik ameliyatlarda, beş –on santimetre boyutlarında kesilerden ekleme girilir. Eklem açıldığı zaman cerrahi yaranın tekrar iyileşmesi, eklemin ameliyat öncesi kendi dengesine dönmesi zaman alır....

 • Ortopedi ve Travmatoloji kas ve iskelet sisteminin travmatik, doğuştan veya sonradan gelişen bozuklukları ile uğraşan bir bölümdür. Medisu Hastanesi Ortopedi ve Travmatoloji Bölümünde, ortopedi, artroskopik cerrahi, spor yaralanmaları, eklem protezleri (artroplasti ameliyatları), deformite ve kısalıkların tedavisi, omurga hastalıkları, ayak hastalıkları,  doğumsal anomalilerin ve çocuk problemlerinin tedavisi başarı ile yürütülmektedir.

  Antalya Artroskopi

  Artroskopi, aslında artroskopik cerrahinin kısa adıdır. Bu işlem, artroskop denen cerrahi aleti...