• SAÇ EKİMİ NEDİR ?

    Saç ekimi dökülmeye dayanıklı saç köklerinin alınıp saç kaybı olan alanlara nakledilmesidir. Yani bir doku nakli işlemidir.

    SAÇLAR NEDEN DÖKÜLÜR ?

    Saç dökülmesinde en önemli faktör genetik yapıdır. Bunun yanı sıra bazı metabolik hastalıklar, vitamin eksiklikleri,enfeksiyonlar, travma, stres, kansızlık saç dökülmesine neden olabilir.

    Erkeklerde genellikle ön ve üst kısımlarda dökülme olurken kadınlarda seyrelme tarzında dökülme olur.

    Kulakların arka kısmından itibaren ense bölgesinde kalan saç kökleri dökülmeye dayanıklıdır.

    NEDEN ÖN BÖLGEDEKİ SAÇLAR DÖKÜLÜRKEN ARKA BÖLGEDEKİLER DÖKÜLMEZ ?

    Tamamen kıl köklerinin genetik programlanmasına bağlıdır. Saç dökülmesinin...

  • Botox, Botilinum A bakterisinden elde edilen bir toksindir. Kas kasılmasını inhibe eden bu toksin tıbbın pek çok alanında kullanılmaktadır. Kırışıklık tedavisi, avuç içi ve koltuk altlarında aşırı terleme, şaşılık tedavisi, göz kapağının istemsiz kasılmalarının tedavisi, kas kökenli boyun ağrılarının tedavisi, serebral palsi, kronik baş ağrıları ve migren tedavilerinde yaygın olarak kullanılmaktadır.

    Yüz bölgesinde mimik kasları fazla aktif olduğunda üzerindeki ciltte kırışıklıklar oluşturur. Bu kasların botox ile inhibe edilmesi yüze daha genç, dingin ve canlı bir görünüm katar. Botoks tedavisinin baş ağrısı/migren sıklığını azalttığı gösterilmiştir ve bu durum hastalar için önemli faydalar sağlayabilir. Botoks tedavisi hastalara yeni bir seçenek sunarak bu durumdan genellikle...

  • Memeler hem estetik hem de fonksiyonel anlamda çok kritik bir öneme sahiptir. Kadınların güzelliğinde vaz geçilmez bir unsur olmasının yanısıra annelik sürecinde emzirme fonksiyonu için gereklidir. Meme gelişimi ergenlikten önce başlar ve kadının hayatı boyunca değişim sürecine devam eder.

    MEMELER NEDEN BÜYÜR?

    Genetik faktörler, hormonal değişiklikler, kilo alma,doğum ve emzirme gibi faktörler sonucunda memelerde büyüme olabilir. Bazı meme kanserleri ve hastalıklarında da memelerde büyüme olabilir.

    MEME BÜYÜMESİ HANGİ ŞİKAYETLERE YOL AÇAR?

    Meme büyüklüğüne bağlı en sık karşılaştığımız sıkıntılar sırt ağrısı, boyun ağrısı, meme araları ve altlarında pişikler, mantar enfeksiyonları, omuzlarda ağrı, sütyen askı yerlerinde...

  • BLEFAROPLASTİ NEDİR ?

    Blefaroplasti, göz kapağının fonksiyonel veya kozmetik amaçlı olarak modifikasyonudur.

    Göz kapaklarında aşağıya doğru sarkma ve katlanmalar yüze yaşlı ve yorgun bir ifade vermektedir. Göz kapaklarına yapılan estetik müdahaleler daha canlı ve genç bir görünüm kazanılmasını sağlamaktadır.

    ÜST GÖZ KAPAĞI ESTETİK OPERASYONLARI NELERDİR ?

    Üst göz kapağında deri esnemesi ve bağ doku gevşeklileri sonucu katlantı ve sarkmalar oluşur. Bu sarkmalar görme alanını kısıtlayacak seviyede bile olabilir. Estetik üst göz kapağı ameliyatlarında a deri fazlalığı veya yağ doku fazlalığı varsa çıkarılır, oluşan katlantılar düzeltilir.

    Kapak düşüklüklerinde (Pitozis), düşüklüğün derecesini belirlemek için ölçümler...

  • Kanser vücut hücrelerinin kontrolsüz bir şekide üremeleri ile meydana gelen bir hastalıktır. Hücreler henüz tam bilinmeyen bir nedenle, kontrolsüz olarak bölünmeye başlar üremesi artar ve bulundukları bölgeden başka bölgelere yayılarak hayati tehlike oluşturabilirler.
    Kanserler erkeklerde en sık prostat, mesane, kalın barsak  ve akciğer olarak görülürken en fazla öldüren akciğer kanseridir. Kadınlarda ise en sık, meme, kalın barsak, yumurtalık ve rahim olarak izlenmektedir. 
    Kanserler halen Dünya'da Kalp Damar hastalıklarından sonra en sık 2. ölüm sebebidir. Ancak gerek Tıbbi bakımların gelişmesi, beslenme alışkanlıkları, yaşam süresinin uzaması, hava kirliliği ve sanayi atıkları gibi nedenlerde 2030'lu yıllarda sayısının daha da artmasıyla ölüm nedenleri arasında 1. sıraya...

  • Plastik & Rekonstrüktif Cerrahi Nedir ?

    Bu cerrahi dalımızı “Plastik ve Rekonstrüktif” Cerrahi ile “Estetik” Cerrahi şeklinde ikiye ayırarak tanıtacağız.

    Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi (Yeniden Yapım ve Onarım Cerrahisi)

    Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi; doğumsal veya sonradan edinilmiş anomalilerin, şekil ve fonksiyon bozukluklarının giderilmesine ve vücut imajının düzeltilmesine çalışan bir cerrahi daldır. Plastik, Yunanca "plasticos" tan gelen bir sözcüktür ve "şekillendirmek", "bir kalıba uydurmak" anlamlarına gelir. Rekonstrüktif ise Latin kökenli bir sözcüktür ve "yeniden yapmak" anlamına gelir.

    Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi; tüm vücut yüzeyinde...

  • Botox, Antalya Botox, Antalya Botox hastanesi

    Botox, Botilinum A bakterisinden elde edilen bir toksindir. Kas kasılmasını inhibe eden bu toksin tıbbın pek çok alanında kullanılmaktadır. Kırışıklık tedavisi, avuç içi ve koltuk altlarında aşırı terleme, şaşılık tedavisi, göz kapağının istemsiz kasılmalarının tedavisi, kas kökenli boyun ağrılarının tedavisi, serebral palsi, kronik baş ağrıları ve migren tedavilerinde yaygın olarak kullanılmaktadır.

    Yüz bölgesinde mimik kasları fazla aktif olduğunda üzerindeki ciltte kırışıklıklar oluşturur. Bu kasların botox ile inhibe edilmesi yüze daha genç, dingin ve canlı bir görünüm katar....

  • Plastik & Rekonstrüktif Cerrahi Nedir ?

    Bu cerrahi dalımızı “Plastik ve Rekonstrüktif” Cerrahi ile “Estetik” Cerrahi şeklinde ikiye ayırarak tanıtacağız.

    Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi (Yeniden Yapım ve Onarım Cerrahisi)

    Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi; doğumsal veya sonradan edinilmiş anomalilerin, şekil ve fonksiyon bozukluklarının giderilmesine ve vücut imajının düzeltilmesine çalışan bir cerrahi daldır. Plastik, Yunanca "plasticos" tan gelen bir sözcüktür ve "şekillendirmek", "bir kalıba uydurmak" anlamlarına gelir. Rekonstrüktif ise Latin kökenli bir sözcüktür ve "yeniden yapmak" anlamına gelir....

  • BLEFAROPLASTİ NEDİR?

    Blefaroplasti, göz kapağının fonksiyonel veya kozmetik amaçlı olarak modifikasyonudur.

    Göz kapaklarında aşağıya doğru sarkma ve katlanmalar yüze yaşlı ve yorgun bir ifade vermektedir. Göz kapaklarına yapılan estetik müdahaleler daha canlı ve genç bir görünüm kazanılmasını sağlamaktadır.

    ÜST GÖZ KAPAĞI ESTETİK OPERASYONLARI NELERDİR?

    Üst göz kapağında deri esnemesi ve bağ doku gevşeklileri sonucu katlantı ve sarkmalar oluşur. Bu sarkmalar görme alanını kısıtlayacak seviyede bile olabilir. Estetik üst göz kapağı ameliyatlarında a deri fazlalığı veya yağ doku fazlalığı varsa çıkarılır, oluşan...