Likya Hastanesi Genel Cerrahi Bölümü hizmetleri en son teknolojik tanı olanaklarının desteğinde uzman hekim kadrosu ve özel donanımlı ameliyathaneleriyle ve poliklinik uygulamalarıyla hizmet vermektedir.

Genel cerrahi, vücutta genel ve bölgesel sorunların cerrahi yöntemlerle tedavisi yanında, yara iyileşmesi, yaralanmaya cevap gibi konuları içeren ve gelişimleri açısından pek çok cerrahi ve temel tıp dalını etkilemiş bir alandır.

Farklı ilgi alanlarına sahip kadro derinliği sayesinde başta minimal invaziv cerrahi, acil cerrahi ve endokrin (meme, guatr bezi ve böbrek üstü bezi) cerrahisi olmak üzere gastrointestinal sistem (sindirim sistemi) cerrahisi, hepato-pankreatikobiliyer (karaciğer, pankreas ve safra yolları) cerrahisi, meme cerrahisi ve reflü cerrahisinde öncü uygulamalar gerçekleştirilmektedir. Son yıllarda çok gündemde olan laparoskopik fıtık cerrahisi (kansız ameliyat) yapılabilmektedir.

Kolon ve rektum (kalın barsak) hastalıkları konusunda tüm girişimler en güncel teknolojileri kullanarak gerçekleştirilmektedir. Özellikle, hemoroid (basur), fistül veya fissür (çatlak) gibi anal (makat) bölge rahatsızlıklarında halkımıza çok geniş bir tedavi yelpazesi sunulmaktadır.

Medisu Hastanesi bünyesinde bulunan radyolojik incelemeler (röntgen, ultrasonografi, bilgisayarlı tomografi, manyetik rezonans, anjiyografi, kolanjiyografi) ile endoskopi ve perkütan biyopsi yöntemleri ilgili uzmanlarla eşgüdüm içerisinde hasta bakım ve tedavisinin planlanmasına yönelik veri elde edilmesi amacı ile kullanılmaktadır.

Genel cerrahi tanıtım yazısında şu konular işlenmektedir. Antalya genel cerrahi, Antalya genel cerrahi doktoru, aAtalya genel cerrahi hekimi, Antalya genel cerrah, Antalya hemeroid tedavisi, Antalya hemoroid tedavisi, Antalya hemoroid cerrahisi, Antalya mide küçültme ameliyatı, Antalya çatlak tedavisi, Antalya fissür cerrahisi, Antalya meme cerrahisi, Antalya guatr cerrahisi, Antalya pankreas cerrahisi, Antalya safra kesesi cerrahisi.